Image and video hosting by TinyPic

Anneler Gününüz Kutlu Olsun

Hiç şüphesiz her insanın hayatındaki en değerli kişi annesidir. Karşılıksız sevgileriyle bizi büyüten ve daima yanımızda olan annelerimize küçük bir teşekkür etmek için en özel günlerden biri de Anneler Günü.  Peki sizin Anneler Günü planınızda neler var? Sıcacık kalbi ilen kendisini bekleyen annesine layık bir hediye arayanlara, bu özel günde birlikte gidebileceğiniz harika dört yeri sıralıyoruz.

Balıkesir Yolcusu Kalmasın

balikesirBu özel günde nereye gideceğini bilemeyenlere, Balıkesir harika bir seçenek sunuyor. Ege ve Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan bu güzel kent, insanı sessiz ve huzurlu diyarlara sürükleyen el değmemiş doğal güzellikleri ile harika bir tatil fırsatı yaratıyor. Anneniz ile birlikte gideceğiniz bu tatilde, Manyas Gölü, Paflima Koyu, Türkeli Adası gibi doğa harikası noktalarını gezdikten sonra, ayvalık tostu, Balıkesir kaymaklısı, tirit gibi damak tadınızı yerinize getirecek yöresel lezzetlerini tatmayı unutmayın.

Yeşilin anavatanı Artvin

Peki, Anneler Günü’nü ülkemizin büyüleyici yeşili ve göz kamaştıran mavisinin ahenkle kaynaştığı bir Karadeniz ilinde geçirmeye ne dersiniz? El değmemiş doğal güzellikler dediğimizde, Karadeniz’in başta gelen illerinden biri olan Artvin harika bir tatil için sizleri bekliyor. Anneniz ile birlikte harika saatler geçirirken, Gorgit Tabiat Parkı, Mençuna Şelalesi, Yıldız Gölü gibi doğa harikası noktalarını gezdikten sonra, kayısefe, irsa böreği, katmer gibi yöresel lezzetleri de mutlaka tatmalısınız.

artvin

Tarihi bir keşif – Kapadokya

Bu özel günü doğanın ve egzotizmin kaynaştığı farklı bir yerde geçirmek nasıl olurdu? Eğer aradığınız farklı hikayelere yelken açan bir tatil seçeneği ise Kapadokya tüm gizemi sizleri bekliyor. İç Anadolu’nun bu harika noktasında sıra dışı bir tatil geçirirken, Ürgüp Fıratkan, Tokalı Kilise, Kapalı Kilise gibi birbirinden güzel mekanları görmeyi unutmayın. Ayrıca tatiliniz sırasında Kapadokya’nın kendine özgü lezzetlerinden de tatmanızı tavsiye ederiz.

kapadokya

Modern şehir Eskişehir

Anneler gününde, İç Anadolu’nun gelişimi, tarihi ve kültürü ile göz dolduran şehri Eskişehir’de olmaya ne dersiniz? Bu şehir, canlı ve genç nüfusu, kendine özel tasarımı ile göz dolduran yapılanması ile tatilinizi bitirmek istemeyeceğiniz bir noktaya dönüşecek. Şehirde gezerken göreceğiniz ustaca işlenmiş lüle taşından eserler ise alışveriş isteğinizi tetikleyebilir. Şehirdeki tatiliniz sırasında, Kızılinler Kaplıcası, Pessinus Antik Kenti, Porsuk Çayı gibi büyüleyici alanları görmeyi unutmayın.

eskisehir

Bu özel günde, anneniz ile birlikte gerçekleştirebileceğiniz harika bir tatil için Türkiye’nin her noktasına otobüs biletlerini ClickBus.com.tr adresi üzerinden satın alabilirsiniz. Tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız.