Image and video hosting by TinyPic

Bu Yaz Mutlaka Gitmeniz Gereken 4 Yer

Yaz Geliyor

Havalar ısınıyor, yaz tüm sıcaklığı ve kıpır kıpır eğlenceleri ile geliyor. Peki, siz yaza hazır mısınız? Yıl boyunca şehrin içerisinde sıkışıp kaldığınız stresli yaşamdan uzak, harika bir tatil için sizin planınız ne? Yoksa henüz bir tatil planı yapmadınız mı? Merak etmeyin, hala yaz tatilini nerede geçireceğine karar veremeyenler için ufak bir liste hazırladık.

Güneyin İncisi Antalya

antalya

Ülkemizde yaz ayları ve hareketli bir tatil denilince akla gelen ilk yerlerden bir tanesidir Antalya. Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil, dünya genelinde de turizm alanında kendini ispatlamış nadide bir şehir. Yaz tatilinizi canlandıracak birbirinden eğlenceli mekanları, tarihin gizemine kapılacağınız antik şehirleri, uçsuz bucaksız sıcak kumlar ile süslenmiş plajları ile şehir sizleri bekliyor. Antalya ziyaretçilerinin kısa tatillerini bitirmeden önce, Korrydalla Antik Kenti, Mavi Mağara, Demre Kuş Cenneti, Lara Plajı gibi eşsiz mekanları görmelerini tavsiye ederiz.

Muhteşem Mutfağıyla Gaziantep

gaziantep

Halk arasında bilinen ismi ile Antep aslında uzun yıllardan beri tatil rehberlerinde oldukça popüler olan noktalardan bir tanesi. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise şehrin hem ülkenin hem de dünyanın en yerleşim noktalarından biri olması. Gaziantep’in neredeyse dokuz bin yıllık bir geçmişi bulunur. En eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktası olan bu il, dokuz bin yıllık izleri ziyaretçileri ile paylaşmaktan çekinmiyor. Gaziantep ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce, Zeugma Antik Kenti, Araban Kalesi, Rum Kale, Tarihi Millet hanı gibi eşsiz mekanları görmelerini tavsiye ederiz.

Karadeniz’de bir cennet Amasra

bartin-amasra

Tatil planlarınıza Karadeniz’in cennet köşelerinden birini dahil etmeden olur mu? Bartın’ın en güzel ilçelerinden biri olan Bartın mutlaka rotanızda yer almalı. Öyle ki, el değmemiş doğal güzelliklerini, yeşilin mavi ile kaynaştığı rengarenk doğasını gördüğünüz de bize hak vereceksiniz. Şehrin bunaltısın, stresten, kalabalıktan uzak harika bir tatil geçirmek isteyenler için Amasra biçilmiş kaftan. Amasra ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce, Amasra Bakacak Mevkii, Galla Pazarı, Kemerdere Köprüsü gibi eşsiz noktaları görmelerini tavsiye ederiz.

Yazın favorisi Bodrum

bodrum

Yaz tatili için liste yapılır da Bodrum dahil edilmez mi? Şüphesiz, deniz, kum, güneş üçlüsünde bahsedildiğinde akla ilk gelen noktalardan biridir Bodrum. Akdeniz iklimini iliklerinize kadar yaşamanıza imkan sağlayacak bu yer, aynı zamanda antik dönemden kalma mistik mekanları ve hikayeleri ile de aklınızı başınızdan alacak. Unutmadan, buraya kadar gelmişken Bodrum Barlar Sokağı’nın rengarenk gece hayatını görmeden geri dönmeyin.

Listemizde yer alan, harika bir tatil geçirmenizi sağlayacak yerler ve çok daha fazla noktaya ulaşım sağlamak için ClickBus’tan uygun fiyatlar ile otobüs bileti satın alabilirsiniz. Keyifli tatiller dileriz.